Czterdziestka to ciekawy wiek. Skłania do refleksji, kwestionuje mniejsze lub większe sukcesy 40-letniego żywota, wyolbrzymia porażki. Nie bez powodu często kojarzony jest z kryzysem.

Ten blog powstał w wyniku - tak to nazwijmy - rozmyślań wieku średniego. Niektórzy kupują czerwone samochody, inni znajdują sobie kochanki. Ja postanowiłem założyć kapelę rockową, startując niemal od zera. Niemal, bo kiedyś grałem już w kapeli, ale było to dawno temu i nieprawda. Gitara zawsze gdzieś tam w kącie stała, ale poza kilkoma lekcjami 25 lat temu, nigdy nie pobierałem nauk.
Ten blog w zamyśle ma dokumentować proces stawania się meteorem (bo przecież nie gwiazdą) rocka. Będzie o muzyce, komponowaniu, ćwiczeniach, organizacji kapeli. Pewnie czasem będzie też bardziej refleksyjnie o życiu i o tym, co w nim ważne. Mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Na koniec dwie ważne sprawy:

  1. Prawie na żadnej ze spraw, o których będę pisał na tym blogu, tak naprawdę się nie znam.

  2. Kryzys wieku średniego istnieje na serio. Możemy sobie z niego pożartować, ale trzeba pamiętać, że w skrajnych przypadkach prowadzi do depresji. A z depresją nie ma żartów. To, że niektórzy przechodzą przez kryzys wieku bez szwanku o niczym nie świadczy. Każdy z nas ma inną historię. Jeśli trafiłeś na tego bloga, bo czujesz, że w Twoim życiu źle się dzieje i nie dajesz rady, zgłoś się po profesjonalną pomoc.

Image

Kryzysowy Rock

Kryzysowy rock - walczymy z kryzysem soczystymi riffami